Promocija Pomorskog fakulteta Kotor za maturante u Nikšiću

U četvrtak, 16. februara 2023. godine, učenicima završnih razreda srednjih škola u Nikšiću predstavljeni su studijski programi Pomorskog fakulteta Kotor, kao i uslovi upisa, način studiranja i pogodnosti koje pruža Univerzitet Crne Gore. Zajednička promocija Fakulteta održana je za maturante JU Srednje stručne škole i JU Prve srednje stručne škole. Pomorski fakultet Kotor ovom prilikom su predstavljali: prof. dr Tatijana Dlabač, prodekanica za razvoj i inovacije, mr Vera Kapetanović i Ivana Čavor, saradnici, Andrija Ćalasan, student povjerenik, Ilija Knežević, student doktorskih studija Pomorskog fakulteta Kotor i bivši učenik JU Srednje stručne škole, Nemanja Pudar i Lazar Mrdović, studenti master studija, i Luka Kovačević, BSc Pomorske elektrotehnike, ETO oficir i bivši učenik JU Srednje stručne škole.

Isti tim Fakulteta, održao je promociju Pomorskog fakulteta Kotor i u JU Gimnaziji “Stojan Cerović”

Istog dana, rukovodilac studijskog programa Menadžment u pomorstvu i logistika doc. dr Ranka Krivokapić, prof. dr Mimo Drašković, saradnici mr Dragana Milošević i Ana Babović i studentkinje, bivše učenice ove škole, Ana Đurović i Ivana Đurđić posjetili su JU Srednju ekonomsko-ugostiteljsku školu.

Maturanti koji su prirustvovali promocijama informisani su i o upisnim rokovima, načinu podnošenja potrebne dokumentacije za upis, različitim nivoima školovanja i praktičnoj nastavi. Takođe su pozvani da posjete Dan otvorenih vrata Univerziteta Crne Gore, koji će ove godine biti održan 15. marta u Sportsko-kulturnom centru UCG.

Prisutnim učenicima završnih razreda predstavljene su i mogućnosti učestvovanja u programima mobilnosti i zapošljavanja nakon sticanja diplome na Pomorskom fakultetu Kotor.

Koristimo i ovu priliku da se još jednom zahvalimo direktorima srednjih škola, gopodinu Milisavu Kosoviću, direktoru JU Srednje stručne škole, Milomiru Šumiću, direktoru JU Prve srednje stručne škole, Dušanu Kilibardi, direktoru JU Gimnazije “Stojan Cerović” i Danilu Drekaloviću, direktoru JU Srednje ekonomsko-ugostiteljske škole, na gostoprimstvu i srdačnoj dobrodošlici.