Podvodni arheolog Darko Kovačević o projektu Podvodni kulturni predjeli Crne Gore

Šef Laboratorije za arheologiju pomorstva (LAP), Centra za istraživanja, inovacije i preduzetništvo Pomorskog fakulteta Kotor, Univeziteta Crne Gore, podvodni arheolog Darko Kovačević,  o projektu Podvodni kulturni predjeli Crne Gore govorio je za vikend emisiju Gradske televizije.

Misija projekta Podvodni kulturni predjeli Crne Gore (PKPCG) je da, multidisciplinarnim pristupom, pomoću inovativnih tehnologija, potpuno osvijetli i učini dostupnim raznovrsne kulturno-istorijske aspekte podvodne kulturne baštine Crne Gore.

Proučavajući olupine brodova, navigacione rute, luke, sidrišta i druge ostatke ljudskih aktivnosti duž crnogorske obale, inicijativa će doprineti boljoj institucionalnoj prepoznatosti ovog resursa, prenjeti javnosti kulturno-istorijske poruke podvodne kulturne baštine kroz različite medijske kanale i uticati na promociju i razvoj turizma.

Više o tome u video prilogu: