Organizovana studijska posjeta studenata Pomorskog fakulteta Kotor Instalaciji Aerodrom Tivat kompanije Jugopetrol AD

U okviru saradnje Pomorskog fakulteta Kotor Univerziteta Crne Gore i kompanije Jugopetrol AD, članice HELLENiQ ENERGY-a, 20.04.2023. godine realizovana je studijska posjeta i praktična nastava studentima studijskog programa Brodomašinstvo (I godina) iz predmeta Goriva, maziva i vode.

Predstavnici kompanije Jugopetrol AD iz Podgorice zaposleni na Instalaciji u Tivtu  gdin. Predrag Čelanović (menadžer održavanja) i gdin. Radomir Lazović (vozač punilac), dočekali su studente i saradnicu u nastavi, mr Radmilu Gagić i predstavili im manipulativne, skladišne i sigurnosne aspekte rada na Instalaciji, karakteristike goriva, analize kvaliteta i testiranja koja se realizuju na Instalaciji.

Studenti su bili u prilici odgledati demonstraciju uzorkovanja goriva iz sistema, analize gustine goriva i sadržaja vode u gorivu. Pored toga, pojašnjeni su i principi tehničke izvedbe i održavanja sistema cjevovoda i dobave goriva na Instalaciji, kao i aspekti zaštite životne sredine od eventualnih rizika.