Posjeta direktora Fakulteta „Futura“ Pomorskom fakultetu Kotor

Iako je vrijeme kolektivnog godišnjeg odmora na Univerzitetu Crne Gore, Pomorski fakultet Kotor je iskoristio priliku da danas ugosti direktora Fakulteta za primijenjenu ekologiju „Futura“ iz Beograda, mr Nikolu Božića. Fakultet „Futura“ je visokoobrazovna akademska i naučna institucija koja obrazuje i osposobljava studenate iz oblasti nauka o životnoj sredini, a koja tu misiju realizuje nastavnim i naučnim, obrazovnim i stručnim radom i istraživanjima.
Mr Božića su u ime Pomorskog fakulteta Kotor dočekale prof. dr Tatijana Dlabač, prodekanica za razvoj i inovacije i novoizabrana dekanica Fakulteta, i doc. dr Zorica Đurović, rukovoditeljka studijskog programa Pomorska elektrotehnika. Direktor Božić je u kontaktu sa predstavnicima Fakulteta izrazio želju za bliskijom saradnjom i povezivanjem sa obrazovnim i naučno-istraživačkim institucijama sa našeg prostora, naročito kada su u pitanju zajednički međunarodni projekti, ali i drugi mogući oblici saradnje. U razgovoru u toku koje ga je bilo riječi o zajedničkim ciljevima i misiji obije institucije, razmatrane su mogućnosti budućeg povezivanja. U tom smislu, predstavici obije institucije izrazili su želju i interes za potpisivanje ugovora u poslovno-tehničkoj saradnji, kao i pokretanje postupka sklapanja sporazuma o mobilnosti u okviru programa ERASMUS+.