Na Pomorskom fakultetu Kotor održane radionice posvećene preventivnim programima za HIV/AIDS

Projekat „Sprovođenje preventivnih programa za HIV/AIDS među populacijom pomoraca u Crnoj Gori" sprovodi NVO CAZAS, a podržan je od strane Ministarstva zdravlja. Jedna od aktivnosti u okviru ovog projekta jeste i realizacija radionica među učenicima i studentima pomorskog usmjerenja. Radionice se bave temama prevencije HIV/AIDS-a i imaju za cilj pružanje informacija o mogućim rizicima, ali i načinima njihovog preveniranja.

Imajući u vidu značaj ove tematike, kao i značaj edukacije budućih pomoraca o adekvatnom načinu brige i zaštite njihovog zdravlja, na Pomorskom fakultetu Kotor su 3. novembra 2023. g.  održane dvije radionice pod nazivom "Sigurna plovidba: Edukacija o HIV-u za pomorce i buduće pomorce". Radionice je održala dr Ljiljana Jovićević, specijalistkinja epidemiologije. Cilj ovih radionica bio je podići svijest budućim profesionalcima iz pomorske industrije, te pružiti relevantne informacije kada je u pitanju HIV. U okviru radionice, studenti su imali priliku da se edukuju o prevenciji, testiranju i postupanju u slučaju HIV/AIDS-a.