Gostujuće predavanje kapetana Janka Milutina

U petak, 26. oktobra 2018. godine, na Pomorskom fakultetu u Kotoru je održano gostujuće predavanje kapetana Janka Milutina, direktora pomorske agencije NorMonte d.o.o. Kotor, koja je predstavnik pomorske kompanije Atlantic/Asiatic Lloyd iz Hamburga.

Tokom predavanja na temu: "Pomorska agencija za posredovanje pri zapošljavanju pomoraca", koje je trajalo više od dva časa, kapetan Milutin je budućim pomorcima dao dragocjene savjete u pogledu neophodnosti pomorskog obrazovanja, pažnje prilikom biranja pomorskog agenta za ukracaj na brod, proceduri pri zapošljavanju pomoraca koja je u skladu sa međunarodnim standardima, te dao odgovore na brojna praktična i zanimljiva pitanja koja su studenti postavljali.

Predavanje je održano u sklopu redovnog termina nastave "Pomorske agencije", za studente III godine studijskog programa "Nautika".