Komemorativna sjednica povodom smrti profesorice mr Tonke Carić

OBAVJEŠTENJE

Dana 19. januara 2019. godine preminula je dugogodišnja profesorica engleskog jezika na Višoj Pomorskoj školi Kotor i Fakultetu za pomorstvo u Kotoru, mr Tonka Carić.

Povodom smrti profesorice mr Tonke Carić biće održana komemorativna sjednica na Pomorskom fakultetu Kotor, dana 22 .januara 2019. godine  (utorak), u amfiteatru fakulteta, sa početkom u 13:00 sati.

Mr Tonka Carić će ostati upamćena po svom velikom radu, posvećenosti studentima i kolegama.  Njeno ime ostavlja neizbrisiv trag u istoriji Pomorskog fakulteta Kotor, ali i pomorstva, nauke i izučavanja jezika struke, neophodnog svakom savremenom pomorcu.

Profesorica Carić je u svom dugom radnom vijeku među studentima, generacijama nesebično prenosila znanja afirmišući kvalitet i ulogu engleskog jezika u pomorstvu, a njena dostignuća  su i danas značajna i primjenljiva u pomorskom engleskom jeziku.

Uvijek ćemo je se sjećati sa poštovanjem i ponosom.

POMORSKI FAKULTET KOTOR