Gostujuće predavanje - Azalea trening centar

Dana 15. novembra 2019. godine, održalo se gostujuće predavanje studentima  u saradnji sa Azalea pomorskim trening centrom i agencijom za ukrcaj pomoraca iz Bijele. Predavanju su prisustvovali Kap. Nenad Lazović, direktor i Igor Oniško, zamjenik direktora, koji su održali predavanje na temu Agencije za posredovanje pri zapošljavanju pomoraca. Predavanje je obuhvatilo osvrt na stanje pomorskog kadra na svjetskom pomorskom tržištu, detaljnu analizu konkurentnosti različitih 'pomorskih' nacija, te razliku u djelovanju, odnosno autorizaciji i odgovornosti Crew Management i Manning Agency kompanija. Ono što je izazvalo posebnu zaintresovanost studenata su mnogobrojna nacionalna i međunarodna pravila i propisi, te preporuke industrije (u ovom konkretnom slučaju za prevoz energenata) koje svaka ozbiljna agencija mora ispuniti da bi bila prepoznata kao respektabilna kompanija, odnosno šta budući pomorci treba da očekuju od svog pomorskog agenta, a šta svaki budući pomorski agent treba da pruži pomorcima kojima je u servisu.

Predavanje je bilo interaktivnog tipa, uz konstantan dijalog izmedju predavača i studenata, koji su bili vrlo zainteresovani za učešće kao i za mnogobrojna pitanja iz prakse, na koja su dobili i konkretne odgovore.