Prevencija novog koronavirusa

U okviru saradnje između Pomorskog fakulteta Kotor i JZU Dom zdravlja Kotor  u srijedu, 11. marta 2020. godine je dr Tatjana Lalović, epidemiolog održala predavanje studentima, nastavnom i nenastavnom osoblju Fakulteta.

Dr Lalović je tokom predavanja istakla da ne treba dizati paniku zbog aktuelne situacije, ali da se treba pridržavati zvanično izdatih preporuka u vezi trenutne epidemiološke situacije. Podsjetila je da se sve preporuke i informacije oko trenutne epidemiološke situacije u Crnoj Gori mogu preuzeti sa sajta Instituta za javno zdravlje link. Takođe je istakla da je neophodno uticati na podizanje svijesti i odgovornosti svakog pojedinca u cilju sprečavanja pojave i eventualnog širenja COVID-19 virusa.

Preporuka je da se svi građani sa simptomima i znacima respiratorne infekcije telefonskim putem jave izabranom ljekaru, a lica pod zdrastvenim nadzorom nadležnom epidemiologu. Nadležni epidemiolog za opštinu Kotor je dr Tatjana Lalović.