Uspješno usvojena uputstva za razvoj i inoviranje kurikuluma

U toku marta 2021. godine održana su tri konstruktivna, nezavisna online radna sastanka sa predstavnicima visokoobrazovnih partnerskih institucija iz Crne Gore i Albanije. Glavni cilj sastanaka bio je razmatranje  postojećih studijskih programa i kurseva na dodiplomskim i postdiplomskim studijama koji se planiraju unaprijediti i razviti u pravcu osnaživanja inovativnih i preduzetničkih vještina u oblasti Plavih ekonomija, te predstavljanje detaljnih informacija u kontekstu svakog univerziteta i kursa posebno. Sastanke je vodila rukovodeća predstavnica Vilnius Gediminas Tehnički Univerzitet (VGTU), dr Milena Medineckiene. Radni timovi sva tri univerziteta iz Crne Gore i Albanije predstavili su svoje postojeće nastavne planove, kao i ideje za unaprijeđenje postojećih i razvoj novih predmeta. Tokom sastanaka vođena je diskusija i dogovoren dalji tok implementacije.

Vijest objavljena na sajtu BLUEWBC projekta