Najava obuke na BLUEWBC projektu za studente i relevantne aktere u lancu plave ekonomije

Na Pomorskom fakultetu Kotor će se u srijedu i četvrtak (26-27. oktobra 2022. godine) održati obuka na engleskom jeziku za studente i predstavnike relevantnih aktera u lancu plave ekonomije, inovacija i preduzetništva, kada će gostujući predavači sa Norveškog Univerziteta nauke i tehnologije (NTNU), Pomorskog fakulteta Univerziteta u Splitu i Vilnius Gediminas Tehničkog Univerziteta iz Litvanije prikazati savremene trendove offshore tehnologija, preduzetništva u pomorstvu, 3D modeliranja, plavog turizma i aktuelnosti u oblasti pomorskog saobraćaja.

Ovaj događaj će se realizovati kroz Erasmus+ projekat pod nazivom „Održivi razvoj Plavih ekonomija kroz visoko obrazovanje i inovacije u zemljama Zapadnog Balkana – BLUEWBC“ i podrazumijeva obuku za studente našeg fakulteta i profesionalce koji se svakodnevno susreću sa određenim izazovima u poslovanju institucija i organizacija iz sektora plave ekonomije.