Završena prva obuka nastavnog osoblja i istraživača na MEP&M projektu

U okviru Erasmus + projekta pod nazivom “Development of Regional Joint Master Program in Maritime Environmental Protection and Management (MEP&M)” završena je prva onlajn obuka (DEV3.4.1) na temu “Prenos znanja iz oblasti zagađenje mora, priobalja i emisija gasova koji izazivaju efekat staklene bašte”. Ovoj obuci su prisustvovali članovi radnih timova Pomorskog fakulteta Kotor i Instituta za biologiju mora sa Univerziteta Crne Gore (Crna Gora), Univerziteta Aleksandar Moisiu iz Drača i Univerziteta “Ismail Qemali” iz Valone (Albanija).

Tokom obuke, nastavno osoblje i istraživači sa navedenih visokoobrazovnih institucija je prisustvovalo predavanjima koja su održava u četiri bloka, pri čemu su se upoznali sa aktuelnim trendovima kada je u pitanju ekološka održivost pojedinih segmenata brodarstva, nautičkog i priobalnog turizma. Obuku je organizovao radni tim sa Univerziteta u Kadizu (Španija) i Univerziteta Côte d’Azur (Francuska) koje su inače partnerske institucije iz Evropske unije na ovom projektu.