Održana radionica na temu akademskog integriteta i plagijarizma

U četvrtak, 04. novembra 2021. godine za studente Pomorskog fakulteta Kotor je održana tematska radionica pod nazivom „Radionica na temu dobre istraživačke prakse, elektronske baze i akademskog integriteta“.

Ovaj webinar inicirale su prodekanice Pomorskog fakulteta prof. dr Tatijana Dlabačprof. dr Milena Dževerdanović Pejović, kao i bibliotekarke Pomorske biblioteke Univerziteta Crne Gore u Kotoru, Nataša Gobović i Ana Kerndl.

U radionici su aktivno učestvovali studenti postdiplomskih studija Pomorskog fakulteta Kotor koji su se upoznali sa važnim segmentima akademskog integriteta, plagijarizma i načina pretraživanja digitalne baze COBISS.

Ovom prilikom najavljeno je da će se praksa tematskih radionica nastaviti i u budućnosti, te je najavljen webinar na temu „Dobre prakse u naučno – istraživačkom radu“.