Dan evropske baštine obilježen seminarom „Zelena biblioteka“

Seminaru za bibliotekare “Zelena biblioteka” koji je održan u ponedeljak, 26.9.2022. godine u Kulturnom centru Kotor povodom obilježavanja Dana evropske baštine 2022 na temu “Održiva baština” prisustvovala je  Ana Kerndl, viša bobliotekarka Pomorske biblioteke. Ovaj seminar su organizovali JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor, Gradska biblioteka i čitaonica pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Crne Gore.

Seminar ,,Zelena biblioteka” je imao za cilj da osposobi i pripremi bibliotekare za uključivanje u realizaciju  aktivnosti za podizanje ekološke svijesti korisnika i umrežavanje u okviru koncepta „Zelena biblioteka“. Seminar su vodili diplomirana bibliotekarska savjetnica Daniela Skoković i diplomirani bibliotekar Mladen Majstorović, a osnovni cilj seminara je bio da se podstaknu bibliotečki stručnjaci da u svoje redovne aktivnosti u bibliotekama  uvedu usluge i programe sa temama ekologije i održivosti. Seminaru je prisustvovao veliki broj bibliotekara iz Ulcinja, Bara, Herceg Novog, Tivta, Budve i Kotora.