Obilježen Evropski dan svjesnosti o antibioticima

Organizovanjem edukativnog seminara na temu „Budućnost antibiotika zavisi od svih nas“, danas je, na Medicinskom fakultetu obilježen Evropski dan svjesnosti o antibioticima.

Skup je bio prilika da se istakne magnituda i implikacije antimikrobne rezistencije, a ujedno i potenciraju benefiti racionalne upotrebe antibiotika.

Seminar, je otvorio sekretar Ministarstva zdravlja Milovan Vujović i šefica kancelarije SZO Mina Brajović, dok je edukativni dio seminara započeo dekan Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Miodrag Radunović.

Evropski dan svjesnosti o antibioticima se svake godine obilježava u svim zemljama Evrope, čime se naglašava značaj problema i promoviše ideja o načinu rješavanja problema rezistentnosti bakterija na antibiotike.