Promocija Pomorskog fakulteta Kotor u JU Srednjoj mješovitoj školi „Mladost“ u Tivtu

Promocija Pomorskog fakulteta Kotor za maturante JU Srednje mješovite škole 'Mladost' u Tivtu je obavljena u srijedu, 27. aprila 2022. godine. Studijske programe Pomorskog fakulteta Kotor, pravila za upis, način studiranja na Univerzitetu Crne Gore i sve pogodnosti koje nudi državni univerzitet, maturantima su predstavili prof. dr Tatijana Dlabač, prodekanica za razvoj i inovacije, Đorđe Nedeljkov, laborant na brodomašinskoj i elektro grupi predmeta i Aleksandar Murišić, bivši đak ove škole, koji je student i godine akademskog studijskog programa Pomorska elektrotehnika.

Veliki broj bivših đaka JU SMŠ "Mladost" su studenti našeg Fakulteta pa je saradnja naše dvije institucije potvrđena i ovom prilikom.  Zahvaljujemo se direktorici JU SMŠ "Mladost"  profesorici Marija Čučković Vujnović, dipl. ing. Elektrotehnike na srdačnom dočeku i organizaciji promocije. Tokom posjete razmijenili smo profesionalna saznanja i novosti kada je u pitanju obrazovanje u pomorstvu, naročito u dijelu vezanom za obrazovanje oficira za elektrotehniku (ETO).