Posjeta studenata i profesora Mašinskog fakulteta iz Zenice

Studenti i profesori Mašinskog fakulteta Univerziteta u Zenici posjetili su Pomorski fakultet Kotor Univerziteta Crne Gore. Prof. dr Tatijana Dlabač, prodekanica za razvoj i inovacije i dr Sead Cvrk dočekali su goste i u uvodnom dijelu ih upoznali sa uslovima studiranja na Univerzitetu Crne Gore, studijskim programima Pomorskog fakulteta Kotor i njegovim specifičnostima.

Kolege iz Zenice u septembru 2022. godine organizuju u Budvi sedmu Naučno-stručnu konferenciju "Održavanje 2022” čiji je suorganizator i Pomorski fakultet Kotor, pa je ova posjeta bila prilika da se dogovore još neki mogući pravci zajedničke saradnje, kao što su studentske sekcije u okviru svih obrazovnih ciklusa.

Priređen je obilazak brodomašinskog i nautičkog simulatora. Nakon boravka na Fakultetu, gosti iz Zenice su posjetili Institut za biologiju mora i na taj način stekli potpuniju sliku o funkcionisanju Univerziteta Crne Gore u čiji sastav ulazi 19 univerzitetskih jedinica i tri instituta.