Održana konferencija u Tarantu na temu “Scenariji rizika i bezbijednosti u lukama Jadrana”

U organizaciji partnerske organizacije Programma Sviluppo iz Italije, u Tarantu je 07. juna 2023. godine održana međunarodna konferencija u sklopu projekta pod nazivom “PrOmoting Resilient, Sustainable, and Smart Transport and logistic activities in the South Adriatic Area (PORTS PLUS)” na temu “Scenariji rizika i bezbijednosti u lukama Jadrana” s akcentom na operativne aktivnosti brodova u Tarantskom i Bokokotorskom zalivu.

Na konferenciji je bilo riječi o infrastrukturi luka Jadranskog regiona, rizicima u očuvanju morske sredine i lučkim ekosistemima, kao i konceptu bezbijednosti u lukama s osvrtom na ulogu strategija za prevenciju rizičkih situacija.

Ovo je bila još jedna uspješna aktivnost na PORTS PLUS projektu, čija se implementacija završava 30. juna 2023. godine. Projekat se realizuje u sklopu Interreg IPA CBC Italija – Albanija – Crna Gora programa kapitalizacije i Pomorski fakultet Kotor Univerziteta Crne Gore ima ulogu partnerske institucije na ovom projektu.