Svečana proslava Dana Univerziteta Crne Gore

Obilježavanje Dana Univerziteta Crne Gore (29. april) počeće danas, svečanom promocijom doktora nauka i uručenjem plaketa najboljim studentima Univerziteta Crne Gore. sa početkom u 12.00 sati, u zgradi Rektorata UCG, a obilježiće ga i koncerti Muzičke akademije, 29. i 30. aprila, u Podgorici i na Cetinju.

Na svečanoj ceremoniji u Rektoratu govoriće rektor Univerziteta Crne Gore prof. dr Vladimir Božović.

Svečanosti programa doprinijeće hor Muzičke akademije UCG, pod dirigentskom palicom mr Aleksandre Knežević i studenti Akademije Filip Miladinović (gitara) i Žunja Lipanović (flauta).

Kao Dan UCG proslavlja se 29. april, dan kada je te iste 1974 konstituisana Skupština Univerziteta, kao organ upravljanja Univerzitetom.

Povodom Dana Univerziteta Crne Gore – 29. aprila, i ove 2023. godine održaće se koncerti Simfonijskog orkestra Muzičke akademije Univerziteta i članova Crnogorskog simfonijskog orkestra, pod dirigentskom palicom profesora Mirana Begića.

Koncerti će biti u subotu, 29. aprila na Velikoj sceni Muzičkog centra Crne Gore, u Podgorici, sa početkom u 20 časova, i 30. aprila, u sali Ivan Crnojević Narodnog muzeja Crne Gore na Cetinju, sa početkom u 19 časova.