Prof. dr Dražen Drašković: Moramo biti spremni da učimo i da se borimo cijeloga života

Profesor Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu, dr Dražen Drašković, aktivno je učestvovao na naučnom skupu "Dani dijaspore i prijatelja Crne Gore 2023" koji je na Univerzitetu Crne Gore održan u oktobru ove godine. Sa više od 70 projekata tokom petnaest godina karijere u oblasti razvoja softvera i informacionih tehnologija, profesor je u intervjuu datom Isidori Kovačević, studentkinji druge godine osnovnih studija na Fakultetu političkih nauka govorio o ključnim elementima za uspjeh u nauci, predstavljajući svoju tzv. "4K formulu": komunikativnost, kolaborativnost, kreativnost i kritičko mišljenje.

U razgovoru kojeg prenosimo u integralu, pročitaćete o njegovom mišljenju kada je u pitanju uloga mentora u postavljanju kreativnih pitanja i podsticanju razmišljanja kod mladih. On se u razgovoru, takođe, osvrnuo i na balans između uloge predavača na Elektrotehničkom fakultetu i istraživačkog rada, naglašavajući važnost održavanja ravnoteže između oba aspekta. Takođe,  govorio je i o angažmanu u prvom evropskom Horizon projektu koji se fokusira na analizu velikih podataka, kao i o recenzijama novih softverskih proizvoda koje piše za računarski časopis "PC Press".