Konstitutivna sjednica Alumni asocijacije Univerziteta Crne Gore 12. juna

Ceremonija osnivanja Alumni asocijacije Univerziteta Crne Gore biće organizovana 12. juna 2024. godine, u Rektoratu Univerziteta Crne Gore, u Podgorici, sa početkom u 14 časova.

Na sjednicu Alumni asocijacije Univerziteta Crne Gore pozvani su predstavnici alumni klubova organizacionih jedinica Univerziteta Crne Gore.

Angažman alumnista predstavlja jedan od osnovnih stubova razvoja i modernizacije visokoškolskih ustanova, sa pozitivnim uticajem kako na instituciju tako i na njene bivše studente. Cilj osnivanja Alumni asocijacije Univerziteta Crne Gore jeste kreiranje zajednice koja će omogućiti bivšim studentima da ostanu povezani sa Univerzitetom i međusobno, te doprinijeti smanjenju jaza između naučne i profesionalne zajednice.