Rektorat, 03.07.2020

Čestitka rektora Nikolića i Plaketa Univerziteta Crne Gore povodom 40 godina od osnivanja Građevinskog fakulteta

X

Povodom proslave jubilarne četiri decenije od osnivanja Građevinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, rektor Univerziteta Crne Gore, prof. dr Danilo Nikolić, uputio je čestitku rukovodstvu Fakulteta, kolegama, studentima i alumnistima.

Rektor je istakao važnost Građevinskog fakulteta koji, kroz usavršavanje nastavnog i istraživačkog osoblja i studenata, doprinosi ostvarenju misije Univerziteta Crne Gore, odnosno stvaranju i širenju znanja kroz izvrsnost u obrazovanju i nauci, unapređenju međunarodne saradnje, stvaranju uspješnih i društveno odgovornih akademskih građana, kao i promociji demokratskog i održivog razvoja crnogorskog društva.

"Sa ponosom ističem višedecenijsku tradiciju i potvrdu kontinuiranog, intenzivnog i bogatog naučnoistraživačkog rada Građevinskog fakulteta, podržanog formiranjem Laboratorije za ispitivanje građevinskih materijala i konstrukcija, koja funkcioniše kao podorganizaciona jedinica Fakulteta i omogućava poseban kvalitet u realizaciji praktične nastave", kazao je Nikolić dodajući da je osnivanjem Fakulteta zaokruženo jezgro tehničkih fakulteta Univerziteta Veljko Vlahović u Titogradu.

Rektor vjeruje da će Građevinski fakultet, u skladu sa Strategijom razvoja UCG 2019-2024, tradicionalno nastaviti da doprinosi obrazovanju visokostručnih kadrova, naučnoistraživačkog kadra, razvoju i unapređenju naučnoistraživačkog i stručnog rada u oblastima koje se izučavaju na Fakultetu.

Čestitku rektora Nikolića objavljujemo u prilogu.

Komunikacijski i PR Centar

Broj posjeta : 279