Vebinar o kršenju akademskog integriteta

Centar za unapređenje kvaliteta Univerziteta Crne Gore poziva akademsku zajednicu da se pridruži vebinaru o kršenju akademskog integriteta, na kojem će se govoriti o aktuelnim vidovima prevara, načinu i bitnim segmentima zaštite akademskog integriteta.

Vebinar, organizovan u dvije sesije, održaće se 28. marta od 14:00 do 15:00 časova.

Oblast akademskog integriteta donosi stalne izazove, ali i nove mogućnosti za razvoj efikasnijih mehanizama zaštite i sprječavanja kršenja postulata akademskog integriteta.

Predavanje će održati Irena Glendining (Irene Glendinning) sa Univerziteta Koventri (Coventry University) koja će predstaviti rad svog tima u zaštiti integriteta na Univerzitetu. Takođe, govoriće o korišćenju Turnitins Authorship programa kako bi se utvrdila i spriječila prevarna ponašanja.

Prije vebinara potrebno je izvršiti onlajn registraciju učesnika putem LINKA.

Foto izvor