Vebinar na temu dobre prakse citiranja i referenciranja literature biće organizovan 23. juna

Centar za unapređenje kvaliteta Univerziteta Crne Gore će, 23. juna, u 10.00h, organizovati vebinar na temu "Dobre prakse citiranja i referenciranja literatuture u akademskim radovima", koji će biti od posebne važnosti za studente specijalističkih i master studija.

Vebinar će voditi profesor izdavačkih studija i načelnik Odsjeka za bibliotekarstvo i informacione nauke na Univerzitetu u Ljubljani, Miha Kovač.

Prof. dr Miha Kovač će u izlaganju obrazložiti pojam plagijata, razliku između plagijata u književnosti i nauci i ukazati na razloge zbog kojih autorsko pravo zabranjuje plagijat.

U svom izlaganju će pokazati kako pravila citiranja proizlaze iz strukture naučnog rada i da korektno navođenje izvora podataka i radova drugih pretstavlja osnovu za dobijanje korektnih rezultata u svim oblicima istraživanja, ne samo u nauci već i u marketingu, obrazovanju i na mnogim drugim podrućjima.

Uz konkrentne primjere ukazat će na dobre i loše prakse u citiranju.

Link za pristup Vebinaru: https://us02web.zoom.us/j/83369675178?pwd=dmk2dEd0U3llNnY3SHpvcUl1dVRadz09

ID: 833 6967 5178

Pasvord: 3hVq5w