Poziv za stipendiranje postdoktorskih istraživanja na Univerzitetu u Tusciji

Univerzitet u Tusciji najavljuje program za stipendiranje postdoktorskih istraživanja pod nazivom SeedTalent’@UNITUS GRANTS.

Cilj programa je vrednovanje, privlačenje i podrška visoko kvalifikovanih i motivisanih istraživača za realizaciju istraživačkih projekata na jednom od centara Univerziteta u Tusciji.

Program je usmjeren ka mladim naučnicima koji se bave istraživanjem u oblasti bioloških, društvenih i humanističkih, prirodnih i tehničkih nauka.

Kandidati koji uspješno završe prvu godinu istraživanja imaće mogućnost da nastave istraživanje za još jednu godinu.

Ovim pozivom Univerzitet u Tusciji potvrđuje svoju posvećenost promovisanju nauke, privlačenju talentovanih istraživača i pružanju podrške kandidatima za stipendije Evropskog istraživačkog savjeta (ERC) i stipendije u okviru projekta Marie Sklodovska- Curie Actions (MSCA).

Za prijavu je potrebno popuniti i predati onlajn prijavni formular i potrebnu dokumetaciju koja je obuhvaćena konkursom do 4. oktobra 2021. godine.