Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore vas poziva na predavanje koje će se održati 06.03.2024. godine na temu „Arhitektura Kine“

Na predavanju će se govoriti o razvoju arhitekture Kine, od prvih građevina i grobnica kineskih careva u drevnim arheološkim nalazištima, preko slavnih monumentalnih izdanja poput Zabranjenog grada i Kineskog zida, pa sve do sjaja i sile nebodera. Bićemo u prilici da saznamo kakav je razvojni put prošla arhitektura Kine i po čemu je ona specifična.

Predavač: Mila Babović, profesorica kineskog jezika, književnosti i kulture na Fakultetu za kulturu i turizam na UDG i prevodilac u Ambasadi NR Kine u Podgorici.

Predavanje će biti na crnogorskom jeziku.

Vrijeme održavanja predavanja: 06.03.2024. godine sa početkom u 17:30h

Broj mjesta ograničen. Možete se prijaviti putem linka PRIJAVE