Novi konkurs Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore

Image

Institut   Konfucije  na Univerzitetu Crne Gore raspisuje nagradni konkurs  za  najbolje  literarne i likovne  radove  za  učenike vrtica,  osnovnih i srednjih skola sa kojima je Institut Konfucije ostvario saradnju. Tema konkursa je Moj kineski san, a isti ce biti podijeljen u cetiri grupe: za djecu iz vrtica, za ucenike od 1. do 4. razreda, za ucenike od 5. do 9. razreda i za učenike srednjih skola.

Učenici cetiri grupe koji osvoje prva tri mjesta na poljima literarnog i likovnog ostvarenja bice nagradjeni vrijednim nagradama, a svoje  radove treba da predaju predmetnim nastavnicima u periodu od 15. do 30. aprila.

Cilj ovog konkursa je promocija kineskog jezika i kulture, jacanje veza između   Crne Gore i NR Kine, odnosno upoznavanje ucenika sa jednom od najstarijih  civilizacija u ljudskoj istoriji.