Konkurs za upis na master studije za studijsku 2021/22. godinu - II rok

UNIVERZITET CRNE GORE

raspisuje

KONKURS

ZA UPIS STUDENATA U PRVU GODINU MASTER AKADEMSKIH I PRIMIJENJENIH STUDIJA UNIVERZITETA CRNE GORE, OBIMA 120 ECTS KREDITA ZA STUDIJSKU 2021/22.

koji se finansiraju iz Budžeta Crne Gore

(II upisni rok)

STUDIJSKI PROGRAM                                                        BROJ STUDENATA

Voćarstvo, vinogradarstvo i vinarstvo

10

Zaštita bilja

5

Ratarstvo i povrtarstvo

8

Tehnologije u animalnoj proizvodnji

8

Kontinentalno voćarstvo i ljekovito bilje

3

Rasadničarstvo

1

Agrobiznis i ruralni razvoj

7

Bezbjednost hrane

3

Ukupan broj mjesta na svakom studijskom programu povećava se za po 1% po principu afirmativne akcije.

Pravo prijave na konkurs za upis na master akademske i primijenjene studije obima 120 ECTS kredita ima crnogorski državljanin i stranac, u skladu sa zakonom, koji je stekao odgovarajuću kvalifikaciju VI podnivoa Nacionalnog okvira kvalifikacija (diploma osnovnih studija u obimu od najmanje 180 ECTS kredita), iz odgovarajuće oblasti nauka ili umjetnosti.

Upis na master akademske i primijenjene studije se vrši na konkurentskoj osnovi, u skladu sa rezultatima postignutim na osnovnim studijama obima najmanje 180 ECTS kredita i prijemnom ispitu, nakon sprovedenog postupka rangiranja, u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju(«Službeni list Crne Gore», br. 44/14, 47/15, 40/16, 42/17, 71/17, 55/18, 03/19, 17/19, 47/19, 72/19, 74/20 i 104/21), Statutom Univerziteta Crne Gore (Bilten UCG, br. 337/15-posebno izdanje i 447/18) i Pravilnikom o uslovima, kriterijumima i postupku upisa u prvu godinu master studija  Univerziteta Crne Gore (Bilten UCG, br. 494/20 ).

Potrebna dokumentacija:

• originalnu diplomu ili uvjerenje o završenim osnovnim studijama
  • kopiju biometrijske lične karte, a za strance odgovarajuću ličnu ispravu koja se izdaje u skladu sa posebnim propisom.

Stranac podnosi i dokaz o poznavanju jezika na kome se izvode studije, izuzev u slučaju kada je završio osnovne studije na jednom od jezika koji su u službenoj upotrebi u Crnoj Gori.

Prijava na konkurs se podnosi  27. oktobra 2021. godine studentskoj službi organizacione jedinice, u okviru radnog vremena te službe.