Na Biotehničkom fakultetu odbranjena prva doktorska disertacija

Doktorand mr Ana Velimirović je 14. juna 2022. godine javno odbranila doktorsku disertaciju pod nazivom „Karakterizacija crnogorskih autohtonih populacija tetraploidne pšenice (Triticum durum Desf. i Triticum turgidum L.) molekularnim i morfološkim markerima“, pod mentorstvom prof. dr Zorana Jovovića.

Ovo je prva doktorska disertacija odbranjena na Biotehničkom fakultetu od osnivanja studija iz oblasti poljoprivrede.

Doktorska disertacija je odbranjena pred Komisijom, u čijem su sastavu, pored mentora prof. dr Zorana Jovovića, bili akademik prof. dr Novo Pržulj, redovni profesor Poljoprivrednog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci  i prof. dr Nataša Mirecki, redovni profesor Biotehničkog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Broj posjeta : 1494

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.