Mobilnost u okviru Erasmus + projekta HarISA

U okviru Erasmus + projekta HarISA ''Harmonizacija i inovacije na doktorskim studijskim programima zaštite bilja u održivoj poljoprivredi'', prof. dr Snježana Hrnčić i prof. dr Sanja Radonjić boravile su na Fakultetu agrobiotehničkih znanosti u Osijeku.

Ova mobilnost je bila prilika za razmjenu iskustava u kreiranju programa i silabusa iz oblasti zaštite bilja na svim nivoima studija (osnovne, master i doktorske), a posebno iz oblasti entomologije i biološke borbe protiv štetočina. Profesorice su tokom boravka prisustvovale prezentaciji programa INSTATEX koji su razvile kolege sa Univerziteta u Ljubljnji i pomaže naučnicima da tekst na engleskom jeziku bude što sličniji onom kojima je ovaj jezik maternji. Istovremeno su bile i članice Komisije za odbranu teme doktorske disertacije koja se odnosi na pronalaženje efikasnog biološkog načina suzbijanja muve masline na području Dalmacije. Ova mobilnost je iskorišćena za uspostavljanje dalje saradnje po pitanju apliciranja i učešća u zajedničkim projektima.