Profesorica Biotehničkog fakulteta UCG učesnica panela za ocjenjivanje vina u Beču

16.09.2022

Prof. dr Radmila Pajović Šćepanović sa Biotehničkog fakulteta UCG, bila je učesnik panela za ocjenjivanje vina na Međunarodnom takmičenju vina, održanom u Beču, 8. septembra 2022. godine.

International Wine Challenge-AWC-Vienna najprestižnije je evropsko i svjetsko takmičenje koje ima za cilj proglašavanje službeno priznatih međunarodnih nagrada u kategoriji kvaliteta vina. Samo ove godine, 11.000 vina iz 43 zemalja svijeta uzelo je učešća u ozbiljnoj takmičarskoj konkurenciji.

Prof. dr Radmila Pajović Šćepanović, enolog, pozvana je da bude član Master (Završne) Komisije koja je rangirala najbolje ocijenjena vina u prvom krugu ocjenjivanja. Dijelimo zadovoljstvo što je prvi put, renomirani stručnjak iz Crne Gore, ovdje u svojstvu degustatora na jednom od najreprezentativnijih takmičenju, dobio priliku da predstavlja svoja znanja, kao i domete Biotehničkog fakluteta UCG.

Broj posjeta : 360

Pridružite nam se na društvenim mrežama
Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.