Studenti Biotehničkog fakulteta dobrovoljno dali krv

Savez studenata Biotehničkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi, organizovao je VI akciju dobrovoljnog davanja krvi u prostorijama Biotehničkog fakulteta.

Predstavnik studenata Biotehničkog fakulteta Saša Roćen je za Televiziju Crne Gore kazao da je ove godine uočeno najveće interesovanje studenata za dobrovoljno davanje krvi i istakao da i Studentski parlament Univerziteta Crne Gore, na svih 19 fakultetskih jedinica, organizuje akcije ovog tipa.

Načelnica Centra za transfuziju krvi Kliničkog centra Crne Gore Nela Eraković je takođe u razgovoru sa ekipom TVCG kazala da je sve veći odziv mladih ljudi na akcije dobrovoljnog davanja krvi i ukazala na činjenicu da je od oko 19 000 donacija koje su imali prošle godine, 2 000 donacija predstavljalo udio mladih ljudi među kojima su maturanti srednjih škola i studenti.

Ona je istakla važnost Memoranduma o saradnji koji potpisan sa Univerzitetom Crne Gore, a kojim je tačno opredijeljeno u kojem periodu godine određena fakultetska jedinica organizuje humanitarne akcije ovog tipa.

"Studenti su populacija mladih i zdravih ljudi na kojima se zasniva svijet, te su oni sami izvor jedinica krvi koje su drugima potrebne i neophodne. Nadam se da će ovi mladi ljudi danas poslati jednu snažnu poruku svojim koleginicama i kolegama da pođu njihovim stopama i priključe se ovim akcijama", kazala je ona.

Više o tome pogledajte u prilogu koji je emitovan na Televiziji Crne Gore: