Naučnici Univerziteta Crne Gore potvrđuju svoje mjesto u vrhu svjetske nauke

Na ažuriranoj Stanford-ovoj listi, njeno četvrto izdanje, svoje ranije prisustvo je potvrdilo pet naučnika sa Univerziteta Crne Gore. Oni su, na osnovu ostvarenih rezultata tokom karijere, rangirani u 2% najuticajnijih svjetskih naučnika u svojim oblastima istraživanja.

Prof. dr Ljubiša Stanković, prof. dr Igor Đurović i prof. dr Srđan Stanković, svi sa Elektrotehničkog fakulteta, rangirani su u oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija.

Prof. dr Gojko Joksimović, sa Elektrotehničkog fakulteta, rangiran je u oblasti inženjeringa.

Prof. dr Vladimir Pešić, sa Prirodno-matematičkog fakulteta, rangiran je u oblasti biologije.

Na drugoj listi, koja vrednuje rezultate ostvarene tokom prethodne godine, nalaze se prof. dr Slobodan Đukanović i doc. dr Martin Ćalasan, oba sa Elektrotehničkog fakulteta, oba rangirana u oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija.

Podsjećanja radi, Stanford-ova lista objavljuje imena naučnika koji spadaju u 2% najuticajnijih u svojoj oblasti istraživanja, pri čemu prepoznaje 22 različite naučne oblasti i 176 podoblasti.

Više detalja se može naći na sledećem linku https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/4