Knjiga Teorija informacija i kodova dostupna na sajtu Univerziteta Crne Gore

Knjiga "Teorija informacija i kodova", autora prof. dr Igora Đurovića, objavljena u izdanju Univerziteta Crne Gore, dostupna je na linku: https://www.ucg.ac.me/objava/blog/3/objava/158584

Udžbenik je plod autorovog dvadesetogodišnjeg pedagoškog rada na ovoj disciplini, na Elektrotehničkom fakultetu UCG. Namjenjen je studentima koji prate kurs Teorije informacija i kodova na osnovnim akademskim, primjenjenim i postdiplomskim studijama.

Podijeljen je u osam poglavlja: prvo predstavlja istorijat i matematičke osnove; drugo i treće su vezani za teoriju informacija i kodiranje izvora; četvrto govori o modelovanju komunikacionog kanala; peto, šesto i sedmo govore o kodiranju kanala dok je određeni skup naprednih tema našao mjesto u osmom poglavlju.

Na kraju svakog poglavlja nalaze se riješeni zadaci i programski kodovi kojima se mogu realizovati neki od razmatranih koncepata. Udžbenik upotpunjuje spisak projekata za samostalni rad.