TV gostovanje dekana prof. dr Saše Mujovića: Osnivanje laboratorije za integrisane mikrosisteme

Osnivanje laboratorije za integrisane mikrosisteme koja će omogućiti pokretanje inovacionih projekata u Crnoj Gori, bilo je povod gostovanja dekana ETF-aprof. dr Saše Mujovića na TV Gradska.

Riječ je o laboratoriji kakvih je sada u deficitu u Evropi, a koja, obučavanjem kadra za projektovanje čipova (integrisanih kola), može privući  predstavništva postojećih kompanija iz okruženja, Evrope i svijeta, koja se bave projektovanjem integrisanih kola, ili pokrenuti osnivanje startap kompanija.

Do sada, usljed nedostajuće infrastrukture, Elektrotehnički fakultet (ETF) je u ovoj oblasti imao naučnu saradnju sa institutima i srodnim fakultetima u Beču.

Pogledajte više o tome u TV prilogu ili na linku: Na ETF-u projektovaće čipove