Univerzitet Crne Gore drži korak – objavljena nova Stanfordova lista

Pet profesora Univerziteta Crne Gore su i ove godine zadržali svoje pozicije na prestižnoj Stanfordovoj listi koja nabraja 2% najuticajnijih i najreferentnijih svjetskih naučnika.

Na listi koja vrednuje karijerni, cjeloživotni doprinos naučnika su i ove godine četiri profesora sa Elektrotehničkog fakulteta:

• U oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija rangirani su Prof. dr Ljubiša Stanković, Prof. dr Igor Đurović i Prof. dr Srđan Stanković. Njihov kompozitni, tzv. c-score iznosi 3.79, 3.44 i 2.94, respektivno.
  • Prof. dr Gojko Joksimović, čiji je c-score 2.91, rangiran je u oblasti inženjeringa - elektrotehnike i elektronike.
  • Profesor prirodno-matematičkog fakulteta, Prof. dr Vladimir Pešić, rangiran je u oblasti biologije-zoologije. Njegov c-score je 2.68.

Lista inače nabraja preko 204 hiljade naučnika iz cijelog svijeta koji djeluju u 22 naučne oblasti i 174 podoblasti.

Na posebnoj listi koja vrednuje angažovanje naučnika tokom prethodne godine, našli su se Prof. dr David Kalaj sa Prirodno-matematičkog fakulteta i dr Aleksandra Klisić, saradnik u nastavi na Medicinskom fakultetu.

Više detalja o metodologiji istraživanja i načinu formiranja liste na sledećem linku: