Odabrani timovi za Startap akademiju

Zahvaljujući spremnosti mentora da prihvate više od jednog tima, svi timovi prijavljeni za Startap akademiju Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta Crne Gore su prihvaćeni i dodijeljen im je mentor. Spisak timova i dodijeljenih mentora se nalazi u prilogu.

U narednih deset dana će biti organizovan prijem timova i upoznavanje sa mentorima. Konačan datum sastanka će biti objavljen naknadno.

Cilj Startap akademije je da se studentima da i dodatna vrijednost - umijeće pokretanja sopstvenog biznisa i kreiranja novih grana ekonomije Crne Gore. Startap akademija se organizuje u saradnji sa kompanijom Amplitudo, na Elektrotehničkom fakultetu.

Startap akademija traje četiri mjeseca. U toku Akademije odabrani timovi će imati mogućnost da uz pomoć dodijeljenih mentora razrade svoje inovativne ideje, nauče kako da razmišljaju o komercijalizaciji svojih ideja i pokretanju sopstvenog biznisa, te, o ne manje važnoj, prezentiracji dobijenih rješenja.

Kruna Startap akademije će biti takmičenje, na kojem ćemo odabrati najbolji tim.