Elektrotehnički fakultet UCG obrazuje stručnjake koji su konkurentni na međunarodnom tržištu

U okviru manifestacije "Dan otvorenih vrata", u organizaciji Karijernog centra i Studentskog parlamenta Univerziteta Crne Gore, predstavljen je i Elektrotehnički fakultet UCG koji ima više od pet i po decenija dugu tradiciju obrazovanja stručnjaka koji su konkurentni na međunarodnom tržištu.

Elektrotehnički fakultet ima intenzivnu međunarodnu saradnju, potvrđenu kroz mnoge projekte u okviru programa Evropske unije (H2020, FP7, COST, Tempus), kao i brojne bilateralne projekte sa univerzitetima širom svijeta.

Rad njegovih nastavnika i istraživača rezultirao je brojnim kvalitetnim istraživačkim radovima, koji su objavljeni u najprestižnijim međunarodnim časopisima, kao i brojnim patentima.

Elektrotehnički fakultet organizator je međunarodne naučne konferecije „Informacione tehnologije“, koja ima gotovo četvrt vijeka dugu tradiciju i objavljuje međunarodni časopis „ETF Journal of Electrical Engineering”, sa radovima na engleskom jeziku.

Više o studijskim programima dostupno je u  novom izdanju Informatora, na LINKU