Održano EESTech Challenge takmičenje

Evropsko udruženje studenata elektrotehnike - EESTEC LC Podgorica je u subotu 24. oktobra u m:tel digitalnoj fabrici održalo lokalnu rundu internacionalnog studentskog takmičenja u programiranju: EESTech Challenge, čija je ovogodišnja tema bila VJEŠTAČKA INTELIGENCIJA.

Timove su činili studenti Elektrotehničkog fakulteta koji su na još jedan način pokazali znanje koje stiču u ovoj ustanovi, kvalitet i lične ideje. Takmičari su imali 24 časa da odgovore na temu kroz online rad uz konsultacije. Na samom događaju, finiširali su radove i imali priliku da ih prezentuju pred komisijom.

Zadatak koji su imali je da osmisle i realizuju web sistem za pomoć osobama sa invaliditetom. Neophodno je bilo da se sistem može koristiti preko računara ili pametnog telefona. Od posebnog značaja je bila upotreba naprednih algoritama iz oblasti vještačke inteligencije i obrade slike i zvuka, kao i upotreba zvuka za logovanje i unos podataka.

Pobjednici ovog takmičenja su Nikola Jontes i Blažo Tadić, studenti treće godine primijenjenog računarstva.

Članovi komisije su bili: prof. dr Vesna Popović Bugarin i dr Đuro Stojanović - ko-osnivač Uhura Solutions.