Mašinski fakultet dobio licence za rad u paketu softvera koji se odnose na veliki broj CAD i CAE programskih rješenja

Na osnovu višegodišnje saradnje profesora sa modula Proizvodni inženjering sa kompanijom NUMIKON programska rješenja i oprema d.o.o. iz Republike Hrvatske, koja je regionalni zastupnik kompanije Hexagon Manufacturing Intelligence GmbH, Mašinski fakultet je dobio licence za rad u paketu softvera koji se odnose na veliki broj CAD i CAE programskih rješenja opšte i usko specijalizovane namjene.

Posebno ističemo softvere koji omogućavaju simulaciju proizvodnih tehnologija i procesa, jer nam oni omogućavaju da eksperimentalne rezultate uporedimo sa numeričkim simulacijama što je dragocjeno za naš naučnoistraživački rad.

Ovi programi se mogu koristiti na svim studijskim programima Mašinskog fakulteta, u nastavne i naučnoistraživačke svrhe.

Našim partnerima se ovom prilikom zahvaljujemo na vrijednoj donaciji i nadamo se uspješnoj budućoj saradnji.