Uspješno završena obuka naših studenta u Palermu

Uspješno završena obuka naših studenta u Palermu

(Tema: Preduzetništvo)

Studenti Mašinskog fakulteta su se 29.09. 2018. godine vatili iz Palerma – Italija sa dvosedmične obuke iz oblasti preduzetništva. Obuka se realizovala na Univerzitetu u Palermu u sklopu projekta Erasmus + Rebus (Integrating and validating practical entrepreneurship skills in engineering and ICT studies).

Pored studenata iz Crne Gore, obuku je pohadjalo 15 studenata Mašinskog fakulteta iz Sarajeva i 15 studenata Univerziteta iz Elbasana. Obuka je podrazumijevala rad studenata u mješovitim timovima na razvoju preduzetničkih ideja uz mentorstvo profesora Univerziteta iz Palerma. Obuka je ocijenjena kao vrlo uspješna od strane svih učesnika.

Studenti će dobiti sertifikate o stečenim kompetencijama iz oblasti preduzetništva i multikulturalne timske komunikacije.