Univerzitet Crne Gore na II sajmu knjiga „Anderva book“ u Nikšiću

Univerzitet Crne Gore učestvuje na II Jesenjem sajmu knjiga „Anderva book“ u Nikšiću, koji se, u organizaciji Narodne biblioteke „Njegoš“, održava od 23. do 27. septembra u Nikšićkom pozorištu.

Na Sajmu će biti predstavljena izdavačka produkcija Univerziteta Crne Gore, u organizaciji Centralne univerzitetske biblioteke, a za posjetioce je pripremljen bogat opus naslova stručne i naučne literature, prije svega udžbenika iz raznih oblasti nauke i umjetnosti.

Na otvaranju Sajma, večeras u 19 časova, govoriće Nj. E. Kristijana Timonijea, ambasador Francuske, Marko Kovačević, predsjednik Opštine Nikšić, pisac Alfonso Kruzo i Bojana Obradović, direktorice JU Narodna biblioteka “Njegoš”.

Sajam se organizuje uz podršku Opštine Nikšić, Ministarstva kulture Crne Gore i Ambasade Francuske, a u okviru manifestacije „Septembarski dani – Nikšić 2022“ i Nikšićke kulturne scene 2022.