Centralna univerzitetska biblioteka premašila 100.000 zapisa u COBISS-u

Bibliotekari Centralne univerzitetske biblioteke Univerziteta Crne Gore upisali su 15. maja 2017. godine stohiljaditi zapis u svojoj lokalnoj bazi podataka u okviru nacionalnog bibliografsko-informacionog sistema Crne Gore COBISS.CG (Kooperativni online bibliografski sistem i servisi Crne Gore).

Riječ je zbiru bibliografskih zapisa u koji ne ulaze zapisi odjeljaka Centralne univerzitetske biblioteke, koji zasebno broje više od 97.000 zapisa u lokalnim bazama podataka.

Sistem uzajamne katalogizacije u Crnoj Gori uspostavljen je 13. decembra 2001. i u njemu učestvuje 28 crnogorskih biblioteka (nacionalna, univerzitetske, visokoškolske, javne, specijalne i školske biblioteke). Crnogorski uzajamni katalog sadrži više od 440.000 bibliografskih zapisa, od čega, sljedstveno, skoro polovinu potpisuju bibliotekari-katalogizatori Centralne univerzitetske biblioteke i njenih odjeljaka.