CUB NA SKUPŠTINI UDRUŽENJA BIBLIOTEKARA

Skupština Udruženja bibliotekara Crne Gore održana je 27. decembra u Nacionalnoj biblioteci Crne Gore ,,Đurđe Crnojević’’ na Cetinju, a skupu su prisustvovali i predstavnici Centralne univerzitetske biblioteke Bosiljka Cicmil, direktorka, Nikoleta Kovačević, bibliotekarka savjetnica, i Ognjen Savić, bibliotekar.

U radnom dijelu Skupštine izabrani su članovi Nadzornog odbora i Suda časti Udruženja i donesena nova odluka o članarini Udruženja. Pored toga, na skupu, koji je održan na Dan Bibliotekara Crne Gore, rukovoditeljka Pomorske biblioteke Kotor, biliotekarska savjetnica Nataša Gobović i rukovoditeljka Gradske biblioteke Kotor, viša bibliotekarka Marija Starčević govorile su o kongresu IFLA WILC koji se održao u Atini od 24. do 30. avgusta 2019. godine, dok je viša bibliotekarka i koordinatorka za digitalizaciju u Nacionalnoj biblioteci Zorica Sjekloća govorila na temu “Digitalizacije vrijedne bibliotečke građe”.