Ponovo otvorena čitaonica Centralne univerzitetske biblioteke

Čitaonica Centralne univerzitetske biblioteke Univerziteta Crne Gore ponovo je otvorena za čitaoce i korisnike Biblioteke od 8. juna, i to svakoga radnog dana (ponedjeljak – petak), od 8.00 do 16.00 časova.

O maksimalnom broju korisnika koji istovremeno mogu boraviti u čitaonici i drugim pravilima korišćenja čitaonice u skladu sa preporukama NKT i poštovanjem zdravstvenih mjera u vezi sa održavanjem fizičke distance u zatvorenom prostoru, korisnici će biti upoznati na info-pultu Biblioteke.

Prilikom preuzimanja ili vraćanja publikacija ispred pulta može boraviti samo jedan korisnik.

Radi jednostavnije i efikasnije usluge, korisnicima se preporučuje elektronsko pretraživanje kataloga, korišćenje servisa Moja biblioteka i elektronska rezervacija publikacija. Servis je dostupan preko platforme COBISS.CG i omogućava korisnicima da elektronskim putem rezervišu publikacije, produže rok pozajmice i otkažu rezervaciju.

Za korišćenje ovog servisa potrebno je da član Biblioteke ima elektronsku adresu (e-mail) koja je pohranjena u bazi CUB.

Servis Moja biblioteka dostupan je na adresi: http://vbcg.vbcg.me/scripts/cobiss?command=MYLIB