Ključne riječi - prof. dr Konstantin Novoselov

Gost XXII podkasta „Ključne riječi“ je prof. dr Konstantin Novoselov, dobitnik Nobelove nagrade za fiziku za rad na dvodimenzionalnom materijalu grafenu sa Andreom Geimom 2010. godine.

U podkastu Centralne univerzitetske biblioteke profesor Novoselov je govorio o razlici između pitanja "kako" i "zašto" u nauci, o vezi između nauke i umjetnosti, glavnim kočničarima nauke i znanja u 21. vijeku, analognim i digitalnim bibliotekama...

Urednik i voditelj je viši bibliotekar Ognjen Savić.

Podkast se realizuje u saradnji sa Fakultetom dramskih umjetnosti; montažu potpisuje Blažo Tatar, produkciju prof. dr Edin Jašarović, a prevod saradnik u nastavi na Filološkom fakultetu mr Balša Ivanović

Razgovor sa prof. dr Novoselovim možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: