Univerzitet u Almeriji (Španija): Rok 21. februar 2023.

Universidad de Almería – Prodigio Project

Erasmus + konkurs za mobilnost na Univerzitetu u Almeriji (Španija)

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu u ljetnjem semestru akademske 2022/23.

Za mobilnost se može prijavljivati osoblje Biotehničkog, Ekonomskog, Filološkog i Fakulteta za turizam i hotelijerstvo.

OSOBLJE

Mobilnost u svrhu stručnog usavršavanja (1 STT):  1 mjesto

Trajanje mobilnosti: 5+2 dana za put

Preporuka Univerziteta u Almeriji je da se mobilnost iskoristi za učešće na International Staff Week u periodu od 8. do 12. maja 2023. i poželjno je da su kandidati uključeni u proces intenacionalizacije.

Akademsko/administrativno osoblje

Za prijavu je potrebno dostaviti sljedeća dokumenta:

1. Plan rada (Mobility agreement) sa jasno razrađenim planom aktivnosti, potpisanim od strane kandidata i dekana, uz predloženi termin boravka. Obrazac plana rada je dostupan na linku: https://bit.ly/2GjJC9v
  2. CV (u Europass formatu) sa listom publikacija
  3. Motivaciono pismo u kome je potrebno navesti sljedeće:
    1. Da li je kandidat prethodno koristio Erasmus+ mobilnost
    2. Korist za budući rad u ustanovi
    3. Način i oblik diseminacije iskustva po povratku na matičnu ustanovu
    4.  Za mobilnost koja podrazumijeva usavršavanje obavezno je poznavanje engleskog jezika na najmanje B2 nivou ili poznavanje jezika države u koju kandidat odlazi na najmanje B1 nivou; Za mobilnost koja podrazumijeva držanje nastave obavezno je poznavanje engleskog jezika na najmanje B2 nivou ili poznavanje jezika države u koju kandidat odlazi na najmanje B2 nivou.

Napomena: Nepotpuna dokumentacija se neće razmatrati.

Postupak prijave:

Potrebnu dokumentaciju je potrebno dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta, ili prodekanu u čijoj je nadležnosti međunarodna saradnja;

Komisija za izbor studenata i osoblja u programima mobilnosti utvrđuje konačnu listu nominovanih kandidata i šalje je univerzitetu domaćinu koji vrši konačni izbor kandidata.

Ukoliko je kandidat obaviješten od strane univerziteta domaćina da je dobio stipendiju, dužan je da pristupi daljoj procedure apliciranja koju će mu univerzitet domaćin poslati mailom (on-line prijava, dostavljanje tražene (dodatne) dokumentacije i sl.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije fakultetima je 21. februar 2023.