Rektorat, 03.07.2020

Partnerski univerziteti u okviru ERASMUS + KA107 programa



No. Univerziteti sa kojima je UCG do sada sklopio saradnju u okviru ERASMUS + programa su: Država ERASMUS KOD Kontakt
1 Universitaat Salzburg Univerzitet u Salcburgu Austria A SALZBURG 01 Kok Franz  Franz.Kok@sbg.ac.at   
2 Vienna University of Economics and Business (WU)  Bečki univerzitet ekonomije i biznisa Austria A WIEN05 Julia Fischill julia.fischill@wu.ac.at 
3 University of Graz Univerzitet u Gracu Austria A  GRAZ01 Mediha Ohranovic mediha.ohranovic@uni-graz.at 
4 University of Economics in Varna Ekonomski univerzitet u Varni Bulagaria BG VARNA04   int_relations@ue-varna.bg 
5 National Academy of Art, Sofia Nacionalna akademija umjetnosti u Sofiji Bulagaria BG SOFIA08 Mitko Dinev art_cademy@nha.bg
6 The D.A. Tsenov Academy of Economics Tsenov ekonomski univerzitet, Svištov Bulagaria BG SVISHTO02  erasmus@uni-svishtov.bg 
7 University of Zagreb Sveučilište u Zagrebu Croatia HR ZAGREB 01 Željka Pitner   zpitner@unizg.hr 
8 University of Split Sveučilište u Splitu Croatia HR SPLIT01 Ana Marinovic ana.marinovic@unist.hr 
9 University of Osijek Sveučilište u Osijeku Croatia HR OSIJEK01 Martina Šuto  erasmus@unios.hr 
10 University of Zadar Sveučičište u Zadru Croatia HR ZADAR01 Maja Kolega  mkolega@unizd.hr  
11 College of Agriculture in Križevci Visoko gospodarsko učilište u Križevcima Croatia HR KRIZEVC01 Renata Husinec rhusinec@vguk.hr 
12 University of Dubrovnik Sveučilište u Dubrovniku Croatia HR DUBROVN01 Sandra Memunić international@unidu.hr 
13 University of Ostrava Univerzitet Ostrava Czech Republic CZ OSTRAVA01 Mária Jašková  maria.jaskova@vsb.cz 

14 Palacky University Olomuc Palacky univerzitet u Olomoucu Czech Republic CZ OLOMOUC01 Kucerova Terez  tereza.kucerova@upol.cz 
15 Charles University Karlov univerzitet u Pragu Czech Republic CZ PRAHA07 Denis ŽERNOV  denis.zernov@ruk.cuni.cz 
16 LUT University (Lappeenranta-Lahti University of Technology LUT)  Lappeenranta tehnološki univerzitet  Finland SF LAPPEEN01 Maarit Astikainen maarit.astikainen@lut.fi    
17 University of Jyväskylä Univerzitet u Juvaskuli Finland SF JYVASKY01 Laura Laamanen laura.m.laamanen@jyu.fi 
18 Ecole nationale superieure d`art de nancy  Akademija likovnih umjetnosti u Nansiju France F  NANCY12 Susan Mollon  Susan.mollon@ensa-nancy.fr 
19 L`Ecole Superieure d`Art de Lorraine Univerzitet u Metzu France F METZ32  Blandine Wolff bwolff@esalorraine.fr 
20 Université de Tours Univerzitet u Turu France F  TOURS01 Solene Loiseau  solene.loiseau@univ-tours.fr 
21 University of Côte d’Azur Univerzitet Azurna obala France F  NICE42 Gildas Tchibozo  Gildas.TCHIBOZO@unice.fr 
22 Humbolt-Universitaat zu Berlin Humboltd univerzitet u Berlinu Germany D  BERLIN13 Philipp Wasserscheidt  philipp.wasserscheidt@hu-berlin.de 
23 Technische Universität Bergakademie Freiberg Univerzitet u Frajbergu Germany D  FREIBER01 Michaela Luft michaela.luft@iuz.tufreiberg.de 
24 Universität des Saarlandes Sarland Univerzitet u Sarbrikenu Germany D  SAARBRU01 Ekaterina Klüh, e.klueh@io.uni-saarland.de  
25 Hochschule Weihenstephan-Triesdorf Weihenstephan-Triesdorf univerzitet primijenjenih nauka Germany D  FREISIN01

Michaela Ring michaela.ring@hswt.de

26 Philipps Universitaet Marburg Univerzitet u Marburgu Germany D  MARBURG01

erasmus-partnercountries@verwaltung.uni-Marburg.de 

27 Ruprecht-Karls-Universitaet Heidelberg Univerzitet u Hajdelbergu Germany D  HEIDELB01

Katharina Reinhardt katharina.reinhardt@zuv.uni-heidelberg.de

28 Freie Universität Berlin  Slobodni univerzitet u Berlinu Germany D  BERLIN01 Stefanie Ritter, stefanie.ritter@fu-berlin.de  
29 Hellenic Mediterranean University Tehnološki univerzitet na Kritu Greece G KRITIS05

Irini Dimou  irdimou@hmu.gr  

30 University of West Attica Univerzitet  Greece G  EGALEO02 erasmus.global@uniwa.gr
31 Aristotle University of Thessaloniki  Aristotel univerzitet u Solunu Greece G  THESSAL01  eurep-projects@auth.gr 
32 University of the Aegean Egejski univerzitet Greece G  ATHINE41  tdap@eagean.gr 
33 Agricultural University of Athens Poljoprivredni univerzitet u Atini Greece G ATHINE03 Penelope Bebeli european.pr@aua.gr 
34 Obuda University Donat Banki Faculty of Mechanical Engineering and Safety Enguineering Univerzitet u Obudi Hungary HU BUDAPES16 Drégelyi-Kiss Ágota dregelyi.agota@bgk.uni-obuda.hu
35 Eszterházy Károly University (EKU)  Univerzitet Estherhazi Karoli (FLU) Hungary HU EGER02 academicmobility@uni-eszterhazy.hu 
36 University of Island, UNU GEST program Univerzitet u Islandu Iceland IS REYKJAV01 Védís Ólafsdóttir vediso@hi.is 
37 Politecnico di Bari Politehnički univerzitet u Bariju Italy I  BARI05 Francesco Defilippis francesco.defilippis@poliba.it 
38 Conservatorio di musica Giuseppe Tartini Konzervatorij Giuseppe Tartini u Trstu Italy I  TRIESTE02 international.relations@conts.it 
39 Sapienza Università di Roma Univerzitet Sapienca u Rimu Italy I  ROMA01  erasmusworld@uniroma1.it  
40 Politecnico di Milano Politehnički univerzitet u Milanu Italy I  MILANO02 Nora Lombardini  nora.lombardini@polimi.it 
41 Universita Politecnica delle Marche Politehnički univerzitet delle Marche u Ankoni Italy I  ANCONA01 Silvia Coppari s.coppari@staff.univpm.it 
42 Accademia di Belle Arti di Macerata Likovna akademija u Mačerati  Italy I MACERAT02 relations.international@abamc.it 
43 Università Ca' Foscari Venezia Ca Foscari Univerzitet u Veneciji Italy I  VENEZIA01 international.cooperation@unive.it 
44 Accademia Albertina delle belle Arti di Torino Akademija Albertina Italy I  TORINO04 erasmus@albertina.academy.it 
45 Art Academy of Latvia Akademija likovnih umjetnosti u Rigi Latvia LV RIGA04 Elina Gibiete elina.gibiete@lma.lu 
46 Riga Building College  Arhitektonski univerzitet u Rigi Latvia LV RIGA40 Linda Krage linda.krage@gmail.com 
47 Liepaja Marine College  Liepaja pomorski univerzitet Latvia LV LIEPAJA03 Kristine Zarina kristine.zarina@ljk.lv 
48 University of Latvia Univerzitet u Letoniji Latvia LV RIGA01 Adina Grzibovska ad@lu.lv 
49 Latvian Maritime Academy Pomorska akademija u Letoniji Latvia LV RIGA12 Vija Kasakovska vija.kasakovska@latja.lv 
50 University of Liechtenstein Univerzitet Lihtenštajna Liechtenstein LI VADUZ01 Trudi Ackermann Trudi.Ackermann@uni.li 
51 Lithuanian Maritime Academy Pomorska akademija u Litvaniji, Klaipeda Litvania LT KLAIPED06 Indre Mickeviciute i.mickeviciute@lajm.lt
52 Vilnius Academy of Arts Akademija likovnih umjetnosti u Litvaniji Litvania LT VILNIUS03 Lina Košeleva lina.koseleva@vda.lt 
53 Radboud University  Univerzitet Radboud Netherlands NL NIJMEGE01 Erasmus@io.ru.nl
54 Inholland University of Applied Sciences Inholland univerzitet primijenjenih nauka Netherlands NL S-GRAVE37  https://www.inholland.com/exchange/
55 Ss. Cyril and Methodius University in Skopje Univerzitet u Skoplju North Macedonia MK SKOPJE02 marijanasekulovska@eccf.ukim.edu.mk 
56 University of Economics in Katowice  Ekonomski univerzitet u Katovicama Poland PL KATOWIC02 erasmus@ue.katowice.pl
57 Academy of Fine Arts in Warsaw Akademija likovnih umjetnosti u Varsavi, Poland PL WARSAW10 erasmus@asp.waw.pl
58 Uniwersitet Opolski  Univerzitet u Opolama Poland PL OPOLE1 erasmus@uni.opole.pl  
59 University of Applied Sciences in Nysa  Univerzitet primijenjenih nauka u Nisi Poland PL NYSA01 Dagmara Bojda dagmara.bojda@pwsz.nysa.pl 
60 University of Warsaw Univerzitet u Varsavi Poland PL WARSAW01 Joanna Wiszniewska Joanna.Wiszniewska@adm.uw.edu.pl 
61 University of Szczecin Univerzitet u Ščećinu Poland PL SZCZEC01 Małgorzata Kopalska malgorzata.kopalska@usz.edu.pl 
62 Silesian University of Technology (SUT) Šleski tehnološki univerzitet Poland PL GLIWICE01 Joanna Mrowiec-Denkowska Joanna.Mrowiec-Denkowska@polsl.pl 
63 Pila University Univerzitet u Pivi Poland PL PILA02 Magda Drzastwa mdrzastwa@pwsz.pila.pl 
64 University of Zielona Gora Univezitet Zielona Gora Poland PL ZIELONA01 m.smoluk@in.uz.zgora.pl 
65 University of Wroclaw Univerzitet u Vroclavu Poland PL WROCLAW01 Joanna Skotnicka joanna.skotnicka@uwr.edu.pl 
66 Rzeszow University of Technology Tehnološki univerzitet u Rzeszowu Poland PL RZESZOW01 Monika STANISZ monikas@prz.edu.pl 
67 Academy of Fine Arts, Gdansk Akademija likovnih umjetnosti u Gdansku Poland PL GDANSK05 Aleksandra Paciorkiewic erasmus@asp.gda.pl 
68 SGH Warsaw School of Economics Varšavska škola za ekonomiju Poland PL WARSZAW03 Małgorzata Chromy malgorzata.chromy@sgh.waw.pl 
69  Nicolaus Copernicus University in Torun Univerzitet Nikola Kopernik u Torunu Poland PL TORUN01 Tomasz Grodzicki tomasz.grodzicki@umk.pl 
70 Adam Mickiewicz University Poznan Univerzitet Adam Mickiewicz u Poznanu Poland PL POZNAN01 Justyna Wciórka justw@amu.edu.pl 
71 Universidade de Lisboa (Faculdade de Belas Artes) Fakultet Likovnih umjetnosti u Lisabonu Portugal P  LISBOA109 Joana Silva Rosa
72 University of Madeira Univerzitet u Madeiri Portugal P FUNCHAL03 Paula Barreto Mendonça paula.barreto@staff.uma.pt 
73 Universidade de Aveiro Univerzitet Aveiro Portugal P  AVEIRO01  incoming@ua.pt 
74 Marenostrum consortium MARENOSTRUM konzorcijum univerziteta Portugal PFARO02 international@unl.pt 
75 Universidade de Beira Interior Univerzitet Beira Interior  Portugal P  COVILHA01  icm@ubi.pt 
76 Universidade Nova de Lisboa NOVA univerzitet iz Lisabona Portugal P LISBOA03 erasmus@unl.pt 
77 AMIGO consortium Konzorcijum univerziteta AMIGO  Portugal P EVORA01 Maria Morais mmorais@uevora.pt 
78 Instituto Politecnico do Porto Politehnički institut u Portu Portugal P  PORTO05 Mário Rui Domingues Ferreira da Cruz mariocruz@ese.ipp.pt 
79 "1 DECEMBRIE 1918" University of Alba Iulia Univerzitet u Alba Iuli Romania RO ALBAIU01 Daniel Mihai Melinte erasmusplus_uab@yahoo.com 
80 Alexandru Ioan Cuza University of Iasi Alexandru Ioan Cuza univerzitet u Jašiju Romania RO IASI02 Ioana Pastirnau erasmusplus@uiarc.ro  
81 West University of Timisoara Zapadni univerzitet u Temišvaru Romania RO TIMISOA01  Oana IVAN oana.ivan@e-uvt.ro  
82 University of Oradea Univerzitet u Oradei Romania RO ORADEA01 Mircea Brie briedri@hotmail.com 
83 Politechnica University Bucharest Politehnički univerzitet u Bukureštu Romania RO BUCURES11 erasmus.non-eu@upb.ro
84 Mircea cel Batran Naval Academy, Constanta Pomorska akademija Mirča cel Batran Romania RO CONSTAN01 Catalin POPA erasmus@anmb.ro 
85 Technical University Cluj-Napoca Tehnički univerzitet Kluž-Napoka Romania RO CLUJNAP05 Cristina Câmpian cristina.campian@dst.utcluj.ro 
86 Art and Design University of Cluj-Napoca Univerzitet za umjetnost i dizajn Kluž-Napoka Romania RO CLUJNAP06 Doina IENEI
87 Transilvania University of Brasov Transilvanija univerzitet u Brašovu Romania RO BRASOV01 Corina TRIPON incoming@unitbv.ro 
88 Politehnica University Timisoara  Politehnički univerzitet u Temišvaru Romania RO TIMISOA04 Diana BALS-DIACONESCU diana.bals-diaconescu@upt.ro 
89 Vasile Alecsandri University of Bacau Univerzite Vasile Alecsandri u Bakau Romania RO BACAU01 Silvia LEONTE silvialeonte@ub.ro 
90 The University of Economics in Bratislava Ekonomski univerzitet u Bratislavi Slovakia SK BRATISL03 Anetta Caplanova anetta.caplanova@euba.sk 
91 Academy of Fine Arts and Design in Bratislava  Akademija likovnih umjetnosti u Bratislavi Slovakia SK BRATISL04 international@vsvu.sk 
92 Slovak University of Technology in Bratislava   Slovački tehnički univerrzitet u Bratislavi Slovakia SK BRATISL01 Ivan Pelovsky ivan.pelovsky@stuba.sk 
93 University of Ljubljana  Univerzitet u Ljubljani (Ekonomski fakultet) Slovenia SI LJUBLJA01 SEB Global seb.global@ef.uni-lj.si 
94 University of Ljubljana  Univerzitet u Ljubljani, Slovenija-Pravni fakultet Slovenia SI LJUBLJA02 Aljoša Belcijan Aljosa.Belcijan@uni-lj.si 
95 University of Ljubljana  Univerzitet u Ljubljani,Slovenija-Filološki fakultet-jezici Slovenia SI LJUBLJA03 Tatjana Balažić-Bulc tatjana.balazic-bulc@guest.arnes.si 
96 University of Ljubljana  Univerzitet u Ljubljani,Slovenija-Filološki fakultet-prevodilaštvo Slovenia SI LJUBLJA04 Silvana Orel Kos silvana.orelkos@ff.uni-lj.si 
97 University of Ljubljana Univerzitet u Ljubljani (Mašinski fakultet) Slovenia SI LJUBLJA05 Davorin Kramar Davorin.Kramar@fs.uni-lj.si 
98 University of Ljubljana  Univerzitet u Ljubljani (Arhitektonski fakultet) Slovenia SI LJUBLJA01 Aljoša Belcijan Aljosa.Belcijan@uni-lj.si 
99 University of Maribor Univerzitet u Mariboru Slovenia SI MARIBOR01 Maja Štiglic maja.stiglic@um.si 
100 University of Primorska Univerzitet u Primorskoj Slovenia SI KOPER03 Andreja Brecelj  andreja.brecelj@fvz.upr.si 
101 Universidade de Vigo Univerzitet u Vigu, Spain E  VIGO01 ka107balcanes@uvigo.es
102 University of Granada Univerzitet u Granadi Spain E  GRANADA01 intldimension@ugr.es
103 Universidad de Malaga Univerzitet u Malagi  Spain E  MALAGA01 icm@uma.es  
104 University of Huelva Univerzitet Huelva Spain E  HUELVA01 vic.internacionalizacion@uhu.es
105 Santa Barbara Health Care College Koledž Santa Barbara u Malagi Spain ES MALAGA16 Isabel García Plazas  isabel.gplazas@yahoo.es  
106 University of Cadiz Univerzitet u Kadizu Spain E  CADIZ01 Maryia Maiseyenka  gestion.ka107@gm.uca.es 
107 University of Jaen Univerzitet u Jaenu Spain E JAEN01 Mercedes De La Chica Moreno  chica@ujaen.es 
108 Middle East Technical University Tehnički univerzitet Middle East (METU) Turkey TR ANKARA04 Cansu Bolgul  cbolgul@metu.edu.tr 
109 Pamukkale University Pamukale univerzitet Turkey TR DENIZLI01 Zeha Yakar zyakar@pau.edu.tr 
110 Sivas Cumhuriyet University Sivas Cumhuriyet univerzitet  Turkey TR SIVAS01 Adem Demir ademdemir@cumhuriyet.edu.tr 
111 Middlesex University London Akademija likovnih umjetnosti u Londonu UK UK LONDON067 Elena Méndez-Piedra Paredes E.Mendez-PiedraParedes@mdx.ac.uk 
Broj posjeta : 222