Onlajn predavanje profesora Majkla Kaedinga

Još jedno online predavanje u okviru Erasmus + projekta Jean Monnet Centar izvrsnosti biće održano naredne sedmice.

Naime, profesor Majkl Kaeding će studentima održati predavanje na temu “The Future of Europe and external differentiation: EU agencies, the Western Balkans and Turkey”.

Majkl Kaeding je profesor za evropske integracije i politiku Evropske unije na Odjeljenju za političke nauke Univerziteta u Duisburg-Essenu u Njemačkoj, a istovremeno je ad personam Jean Monnet.

Takođe je gostujući saradnik na Evropskom institutu za javnu upravu (EIPA) u Mastrihtu i član Evropskog koledža i Nemačko-turskog univerziteta u Istanbulu. Počasni je član odbora TEPSA (Trans European Polici Association) i njen prethodni predsjednik od 2016-2019. Njegovo istraživanje fokusira se na EU integracije i  upravljanje, evropske institucije i tijela.

Predavanje za studente master studija biće održano u okviru predmeta Globalizacija i ekonomska politka, u utorak 13.04. sa početkom u 17 časova, dok će za studente osnovnih studija, u sklopu predmeta Međunarodna ekonomija, predavanje biti u petak 16.04. u 8 časova.