Gostujuće predavanje prof. dr Nede Mimice-Dukić na temu “Fitomedicina i kancer, istine i zablude”

Prof. dr Neda Mimica-Dukić sa Univerziteta u Novom Sadu, održaće gostujuće predavanje pod nazivom: “Fitomedicina i kancer, istine i zablude” u četvrtak 12. maja u 12:15 h u amfiteatru Medicinskog fakulteta.

Na predavanju će biti riječi o značaju i mjestu biološki aktivnih molekula biljaka u savremenoj terapiji kancera, ali i o istorijskom pregledu upotrebe biljaka i biljnih ekstrakata u medicini, sa posebnim osvrtom na ulogu u liječenju i prevenciji kancera. Takođe, profesorica Mimica-Dukić će govoriti o najznačajnijim otkrićima u razvoju biljnih antitumorskih ljekova i savremenim naučnim dostignućima o djelovanju i mehanizmima djelovanja pojedinih klasa sekundarnih biomolekula biljaka.

Biografija gostujućeg predavača dostupna je u prilogu.